پرش به محتوا

بمب‌گذاری‌های عربستان سعودی، ۲۰۱۶

از ویکی‌گفتاورد

بمب‌گذاری‌های عربستان سعودی، ۲۰۱۶ در ۴ ژوئیه ۲۰۱۶، چهار بمب انتحاری در سه مکان در عربستان سعودی منفجر شد. یکی از آنها در پارکینگی از مسجد النبی منفجر شد و به کشته شدن حداقل چهار نفر انجامید. بمب‌گذاران انتحاری دوم و سوم، یک مسجد نمازگزاران شیعه در قطیف را هدف قرار دادند، اما آن‌ها موفق به آسیب‌رسانی به کسی جز خودشان نشدند. یک شبه‌نظامی چهارم پس از آنکه پلیس سعی کرد او را در نزدیکی کنسولگری آمریکا در جده را دستگیر کند، خود را منفجر کرد؛ دو افسر پلیس عربستان سعودی زخمی شدند. این انفجارها در آخرین روزهای ماه رمضان و در آستانه عید فطر اتفاق افتاده است


درباره

[ویرایش]
  • «از اخبار تکان‌دهنده‌ای که در مدینه روی داد عمیقاً متأثر شدم. این حملهٔ جنایتکارانه به یکی از اماکن مقدس اسلام بسیار وحشتناک است...»
  • «این انفجارها که در ایام مقدس و روزهای آخر ماه مبارک رمضان مقدس‌ترین مکان‌ها در حرمین شریفین را هدف قرار داد دلیل دیگری بر تعدی تروریست‌ها به تمام مقدسات مسلمانان و نشانگر عدم توجه آنها به امت اسلام و دین مبین است.»
  • «گسترش جنایت‌های تکفیری باید موجب شود تا کشورها، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به فکر تجدیدنظر جامع در قبال موضع گیری نسبت به تروریسم و تسلیح و حمایت مالی، سیاسی و رسانه‌ای از آن باشند و با سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های تروریسم برای آن توجیه نتراشند بویژه اینکه برخی طرف‌های حامی و تاییدکننده تروریسم امروز به نوبه خود به قربانیان آن تبدیل شده‌اند.»

منابع

[ویرایش]