پرش به محتوا

اندی استنتون

از ویکی‌گفتاورد

اندی استنتون (به انگلیسی: Andy Stanton) (زادهٔ ۱۹۷۳) نویسندهٔ کتاب‌های کودک و خوانندهٔ سبک بلوز اهل انگلستان است.

گفتاوردها

[ویرایش]

گام به گام با آقای گام:آقای گام شما بدجنسید

[ویرایش]
  • «آقای گام پیرمرد بداخلاقی بود با ریش قرمز و یک جفت چشم خون گرفته که مثل هشت پایی که در غاری ناجور چنبره زده باشد، به آدم خیره می‌شد. از آن موجودات یک پارچه وحشتناک بود که عشقش تمام روز چرت زدن توی رختخواب و تنهایی و غر زدن به زمین و زمان بود. یا ول بود تو رختخواب یا غرولند می‌کرد یا دماغش را فین می‌کرد و لیس می‌زد. بیش تر مردم شهر لامونیک بیبر از او فراری بودند و بچه‌ها ازش می‌ترسیدند. مادرها به بچه‌ها می‌گفتند: وقتی می گم بخواب، بگیر بخواب وگرنه آقای گام می یاد سر عروسک هات داد می زنه و کتاب هاتو لک پک می کنه. این کلک معمولاً می‌گرفت.»[۱]
  • «آقای گام وسط شهر، در خانه ای درندشت و خیلی خوب زندگی می‌کرد. راستش را بخواهید، آن قدرها هم خیلی خوب نبود. چون خانه را به یک طویلهٔ بو گندو تبدیل کرده بود. اتاق‌ها پر بود از آت و آشغال و جعبهٔ خالی پیتزا. شیشه‌های خالی شیر همه جا ولو بود، عین سربازهایی که در جنگ با شیر و ماست زخمی شده باشند.»
  • «آقای گام از تن لش‌های بی خاصیت بود که بی خیال خوبی و تمیزی و مسواک زدن دندان‌های خودش یا هر کس دیگر شده بود. اما (همان‌طور که می‌بینید امای بزرگی است) همیشه بیش از اندازه مواظب بود باغچه اش تمیز و آراسته باشد. راستش را بخواهی آقای گام باغچه اش را به قدری مرتب نگه می‌داشت که در تمام شهر لامونیک بیبر، قشنگ‌ترین، سر سبزترین، پرگل‌ترین و باغچه‌ترین باغچه بود. برای این که دستت بیاید این باغچه چه قدر معرکه بود: یک عدد بین یک تا ده در نظر بگیر. آن عدد را در پنج ضرب کن. سیصد و پنجاه و پنج را به آن اضافه کن. یازده را ازش کم کن. حالا تمام این اعداد و ارقام را بنداز دور؛ و فقط به یک باغچهٔ معرکه فکر کن.»

منابع

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. اندی استنتون، گام به گام با آقای گام، ترجمهٔ رضی هیرمندی، انتشارات کتاب چرخ و فلک، ۱۳۹۶.