پرش به محتوا

اطلاعات (روزنامه)

از ویکی‌گفتاورد

اطلاعات (روزنامه) (انتشار از ۱۹۲۶) یک روزنامه فارسی‌زبان که در ایران منتشر می‌شود. آن را در میان قدیمی‌ترین نشریات در کشور جای می‌دهند.

گفتاوردها

[ویرایش]
  • «ما روزنامه اطلاعات را در مسیر هدایت کردیم که چهره رحمانی، مقبول و پذیرفتنی اسلام را عرضه کنیم و به عنوان یک روحانی مسئول کسی نباشیم که مردم را از روحانیت، اسلام و دین منزجر کنیم. سعی کردیم با صرفه جویی تمام و دقت کامل در بیت المال طوری عمل کنیم که در سخت‌ترین شرایط هم بتوانیم خودمان را به عنوان یک مدیر موفق معرفی کنیم.»
  • «ما کار را از زیر صفر آغاز کردیم. یعنی وقتی مؤسسه اطلاعات را تحویل گرفتیم به دلیل اینکه تمام اموال مصادره شده شود این مؤسسه ۲۵۰ میلیون تومان مقروض و ماشین‌آلات آن نیز فرسوده شده بودند. اما در پرتو مدیریت امین، کاردان و دلسوز توانستیم همه بدهی‌ها را بپردازیم و در حال حاضر نیز پیشرفته‌ترین امکانات چاپ را در اختیار داریم.»
  • «ادب از ویژگی‌های روزنامه اطلاعات است... هم شخص جناب آقای دعایی که مظهر تواضع است و هم مجموعه مؤسسه اطلاعات دارای این ویژگی هستند. البته این مجموعه نود ساله را نمی‌توان یک دست دانست زیرا در طول چندین دهه فراز و نشیب‌های زیادی داشته اما به جرأت می‌توان گفت اطلاعات در جای‌جای تاریخ ما حضور دارد... تورق روزنامه اطلاعات در این نود سال اطلاعات را به عنوان خط روزنامه‌ای تاریخی که در کنار مردم جلو آمده است نشان می‌دهد.»

منابع

[ویرایش]