اداره (مجموعه تلویزیونی)

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

اداره (به انگلیسی: The Office) یک مجموعه تلویزیونی کمدی موقعیت و مستندنمای آمریکایی است که زندگی روزمره گروهی از کارمندان در شرکت ساختگی داندر میفلین شعبه اسکرانتون، پنسیلوانیا را به نمایش می‌کشد.

گفتگوها[ویرایش]

فصل یکم[ویرایش]

پایلوت [۱٬۰۱][ویرایش]

مایکل: قراره بهشون بگم؟ نه بهشون نمی‌گم. این کار معنی نداره. به عنوان یک دکتر، به یک بیمار سرطانی نمی‌گی سرطان داره.


مایکل: کسایی که بهشون احترام می‌زارم، قهرمانای من... باب هوپ، آبراهام لینکلن، قطعا، بونو و احتمالا خدا چهارمی باشه... فکر می‌کنم این آدما خیلی به دنیا کمک کردن از خیلی راها که واقعا، واقعا در واژگان نمی‌گنجه. واقعا محابسه‌ناپذیره.


مایکل: [به منگنه دوایت داخل ژله اشاره می‌کند] این دیگه چیه؟

دوایت: این منگنه منه.

مایکل: نه، نه، نه! بیرونش نیار. باید با خوردن ژله بیرونش بیاری، چون افرادی در جهان هستن که دارن از گرسنگی میمیرن و من از این متنفرم و یک جورایی اصراف غذاست.

دوایت: باشه، حالا چی؟ [به رایان] تو می‌تونی شاهد باشیو میشه توبیخش کنی؟

جیم: [در حال خوردن ژله آلبالو] از کجا می‌دونی که کار من بوده؟

دوایت: همیشه کار توئه. قراره آدمش کنی یا نه؟

مایکل: اووووووه! انضباط! [می‌خندد] خیلی خب، از این به بعد قرار شما بچه‌ها اینه. درباره یک شوخی عملی، باید بدونی کی شروع کنی و کی به پایان برسونی.

دوایت: آره

مایکل: آره جیم، وقتشه که دیگه وسایل شخصی دوایت رو تو ژله نزاری.

روز تنوع [۱٬۰۲][ویرایش]

مایکل: سلام، من مایکل اسکات مدیر منطقه‌ای داندر میفلین شعبه اسکرانتون هستم. من همچنین بنیان‌گذار «تنوع فردا» (Diversity Tomorrow) هستم چون امروز کمابیش به پایان رسیده.

مایکل: آبراهام لینکلن یک بار گفت: «اگه تو نژادپرست باشی، من و شمال بهت حمله می‌کنیم» و این اصولیه که با خودم تو محل کار دارم.


پم: [در طول یک تمرین نقش‌آفرینی؛ به دوایت؛ که قرار است آسیایی باشد] خیلی خب‌، اگه قراره این کارو انجام بدم. با توجه به کلیشه‌هایی که اصلا واقعی و درست نیستن و من موافقشون نیستم، تو شاید... یک راننده خیلی خوبی نباشی.

دوایت: آه، پسر! من یک زنم؟ تف توش!

پیوند به بیرون[ویرایش]

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ