آنیتا مورجانی

از ویکی‌گفتاورد

آنیتا مورجانی، نویسنده کتاب کی زمردن کم شدم (کتاب) (به انگلیسی: Dying to be me)پر فروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز[۱] است.او در سال ۲۰۰۲ به لنفوم مبتلا شد و بعد از چهار سال مبارزه بی‌امان، سرانجام در سال ۲۰۰۶ در کما فرو رفت و در دوران کما تجربه نزدیک به مرگ داشت که به نحو خاصی بینش او را به زندگی تغییرداد. [۲].

گفتاردها[ویرایش]

  • برداشت من از مقوله مرگ مشابه دیگران نبود. به همین جهت دیگر نمی‌توانستم برای دیگران عزاداری کنم. البته از درگذشتشان غمگین می‌شوم، زیرا از دوری‌شان دلتنگ خواهم شد. اما دیگرا برایشان عزاداری نخواهم کرد، زیرا می‌دانم که به قلمروی دیگری صعود کرده‌اند و مطمئنم در آنجا خوشحال خواهند بود! هیچکس در آنجا غمگین نخواهد بود. همچنین می‌دانم که مرگ آنها بجا و مناسب است و در تاپستری وسیع‌تری، هر چیزی که پیش می‌آید همانگونه است که می‌بایست باشد.
  • آگاهی از این واقعیت که من فراتر از جسم بیولوژیکی و بی‌نهایت عظیم‌تر از آن هستم، برایم اهمیت زیاد داشت.
  • در این دوران تکنولوژی اطلاعات، ما مداوماً و با سرعت برق مورد هجوم اخبار قرار می‌گیریم. همه‌مان در عصر فشارهای روانی شدید و ترس زندگی می‌کنیم و دائماً در تلاشیم که خودمان را از هر چیزی که فکر می‌کنیم «‌در بیرون»‌است حفاظت کنیم،‌ تا آن حد که از یاد می‌بریم لذت ببریم و از آنچه در درونمان است مراقبت کنیم.

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ