آتش و خشم

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

آتش و خشم: کاخ سفید ترامپ از درون (انگلیسی: Fire and Fury: Inside the Trump White House) عنوان کتابی سیاسی به قلم مایکل وولف نویسندهٔ آمریکایی که در ۵ ژانویه ۲۰۱۸ منتشر شد و به‌سرعت در ردیف پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان تبدیل شد. این کتاب افشاگرانه در مورد ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ است.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «در آستانهٔ صعود ترامپ به مقام ریاست‌جمهوری، رسانه‌ها با تحلیل‌های خاص خود در مورد مسائل ترامپ، توطئه‌ای با ابعاد وسیع آغاز کردند. این نظریه که ناگهان به‌عنوان بخشی از یک احتمال ارائه شد، این بود که روس‌ها دونالد ترامپ را در طی سفری به مسکو با یک نقشه اخاذی بی‌شرمانه تطمیع کرده بودند که این نقشه شامل فاحشه‌ها و اعمال جنسی ضبط‌شده بود که مرزهای جدیدی از انحراف را (ازجمله «دوش طلایی») با فاحشه‌ها اعمال جنسی ضبط‌شده را نشان می‌داد. نتیجه قطعی: ترامپ اگر مصالحه کرده باشد، با روس‌ها توطئه کرده بود تا انتخابات را بدزدند و او را به‌عنوان دست‌نشانده پوتین در کاخ سفید بگمارند.»[۱]
  • «به‌هرحال، این سؤال دائماً پرسیده می‌شد که آیا ترامپ حالا که رسماً در کاخ سفید مستقر بود و رئیس‌جمهور آمریکا بود به توییت‌های نسنجیده و عجیبش ادامه خواهد داد، سؤالی که مصرانه در داخل کاخ سفید و بیرون کاخ سفید پرسیده می‌شد – پاسخ داده شد: آری.»
  • «رسانه‌ها شخصی هستند. یک سری تسویه‌حساب است. رسانه‌های در خودآگاه جمعی‌شان تعیین می‌کنند چه کسی صعود و چه کسی سقوط کند، چه کسی زنده بماند و چه کسی بمیرد. اگر زیاد در چشم رسانه‌ها بمانی، سرنوشتت مثل سرنوشت دیکتاتور جمهوری موزفروش اغلب سرنوشتی بدفرجام است –قانونی که هیلاری کلینتون نتوانست آن را دور بزند. رسانه‌ها حرف آخر را می‌زنند.»

پیوند به بیرون[ویرایش]

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. مایکل وولف، آتش و خشم (کاخ سفیدِ ترامپ از درون)، ترجمهٔ علی سلامی، انتشارات مهراندیش، ۱۳۹۶.