پرش به محتوا

دونالد ترامپ

از ویکی‌گفتاورد
(تغییرمسیر از ترامپ)
من برای پول این کار را نمی‌کنم. به اندازهٔ کافی دارم، خیلی بیشتر از آنچه هرگز به آن نیاز داشتم باشم. انجامش می‌دهم تا انجامش بدهم. توافق‌ها شکل هنری من هستند..
در نهایت، شما با آنچه به دست می‌آورید اندازه‌گیری می‌شوید نه آنچه که متعهدش می‌شوید .
بدون شور، انرژی ندارید؛ بدون انرژی، هیچ چیز ندارید. هیچ چیز بزرگی در دنیا بدون شور به دست نمی‌آید. .

دونالد جان ترامپ (به انگلیسی: Donald John Trump) (زاده ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶) چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا است. وی پیش از ورود به سیاست کارآفرین و یک چهرهٔ تلویزیونی بود.

نقل قول‌ها

[ویرایش]
۲۰۱۵
  • اگر هیلاری کلینتون نمی‌تواند شوهرش را ارضا کند چه چیزی باعث می‌شود او فکر کند می‌تواند آمریکا را ارضا کند؟
  • «وقتی مکزیک مردم خود را می‌فرستد، بهترین‌هایشان را نمی‌فرستد. آنها مردمی را می‌فرستند که مشکلات بسیاری دارند، و آن مشکلات را دارند می‌آورند، آنها مواد مخدر دارند می‌آورند… آنها جرم دارند می‌آورند. آنها متجاوزین [جنسی] اند؛ و برخیشان، مردم خوبی اند؛ ولی من با مرزبانان صحبت می‌کنم و آنها به من می‌گویند ما چه داریم می‌گیریم؛ و این کاملاً معقول است. این کاملاً معقول است. آنها دارند مردم درست را برای ما نمی‌فرستند. این دازد از بیشتر از مکزیک می‌آید. از همهٔ آمریکای جنوبی و لاتین می‌آید، و احتمالاً از خاور میانه می‌آید؛ ولی ما نمی‌دانیم. زیرا ما حفاظتی نداریم و کفایت نداریم، ما نمی‌دانیم چه چیزی دارد رخ می‌دهد؛ و این باید متوقف شود و باید سریع متوقف شود»
    • برج ترامپ 2015-06-16, سخنرانی اعلام نامزدی او برای ریاست جمهوری آمریکا[۱]
  • «مادامیکه کاری را انجام می‌دهم به آن عشق می‌ورزم و آن را با تمام توان و با بهترین روش انجام می‌دهم زیرا من برای انجام آن مشتاق بوده‌ام و تحقق آن همواره برای من همچون هوسی در ذهن بوده‌است. عملی که انجام آن شبیه کار و شغل نیست. شور و حرارت من به دیگران هم سرایت می‌کند و به آنها برای بهتر بودن انگیزه می‌دهد.»
    • کتاب ۱۰۱ راه موفقیت[۲]
۲۰۱۶
۲۰۱۸
۲۰۲۰
  • «آمریکا هم ۵۲ نقطه (سایت) را در ایران هدف قرار خواهد داد. ترامپ تأکید می‌کند که این رقم به نشانۀ ۵۲ شهروند آمریکایی است که سال‌ها قبل در ایران به گروگان گرفته شده بودند. ترامپ می‌نویسد که برخی از این اهداف برای "ایران و فرهنگ ایرانی در سطح بسیار بالا و مهمی قرار دارد".»[۵]

۲۰۲۱

[ویرایش]

آگوست

[ویرایش]

سپتامبر

[ویرایش]

دربارهٔ او

[ویرایش]
  • «اول اینکه گمان می‌کنم احتمالی [انتخاب او] بسیار واقعی است و دوم اینکه فکر می‌کنم بسیار خطرناک است. به گمان من او یک دیوانه متوهم است به بیماری خودشیفتگی شدید مبتلا است. او استاد عوامفریبی و سخنرانی تلویزیونی است اما بی‌اخلاق، بی ملاحظه و نادان است… فکر می‌کنم او بسیار خطرناک است… تصور دونالد ترامپ در مصدر قدرت نظامی، دولت و همچنین اقتصاد ایالات متحده برای من یک کابوس است.»
  • «آدم نمی‌تواند تصور کند که شهروند جامعه‌ای باشی که این آدم رئیس‌جمهورش است.»

منابع

[ویرایش]