باراک اوباما: تفاوت بین نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
* «هرگز از ایجاد صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها مأیوس نخواهم شد»<ref>http://www.sharqparsi.com/2015/05/article25397</ref>
* «فلسطینی‌ها سزاوار پایان یافتن اشغال و تحقیر روزانه همراه آن، هستند».<ref>http://www.sharqparsi.com/2015/05/article25397</ref>
 
* «اگر هنوز هستند کسانی که تردید دارند آمریکا مکانی است که در آن همه چیز امکان‌پذیر است و نمی‌دانند که آیا رؤیای بنیانگذاران و پدران ما هنوز زنده است یا نه، و هنوز قدرت دمکراسی ما را زیر سئوال می‌برند، امشب پاسخی است به آنها.
این پاسخی است که صفوفی که در اطراف مدارس و کلیساها در سراسر این کشور بسته شد داد. صفوف انبوه مردمی که سه چهار ساعت در انتظار ایستادند، بسیاری برای نخستین بار در زندگی شان رای می‌دادند، زیرا باور داشتند که این بار باید متفاوت باشد، و صدای آن‌ها می‌تواند این تفاوت را نشان دهد.
** [http://www.voanews.com/persian/2008-11-06-voa5.cfm سخنرانی پیروزی در شیکاگو ،۴ نوامبر ۲۰۰۸]
* به یاد بیاوریم که، اگر این بحران مالی درسی به ما آموخته باشد، این است که ما نمی‌توانیم یک وال استریت شکوفا داشته باشیم، در حالی که مین استریت و توده‌های مردم رنج می‌کشند.
** [http://www.voanews.com/persian/2008-11-06-voa5.cfm سخنرانی پیروزی در شیکاگو ،۴ نوامبر ۲۰۰۸]
* من فکر نمی‌کنم از نظر هیچ کشوری پذیرفتنی باشد که موشک‌ها مثل باران بر سر شهروندان آن فرود آید. اگر کسی موقع شب اقدام به پرتاب موشک به خانه من نماید در حالی که دو دخترم در خواب به سر می‌برند در حیطه قدرت خود دست به هر کاری خواهم زد تا مانع آن شوم. من انتظار داشتم که اسرائیلی‌ها اقدام مشابهی را صورت دهند.
** [http://news.iransarfaraz.com/news/873.html مصاحبه با ای. بی. سی]
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری

ابزارهای شخصی

فضاهای نام

گویش‌ها

بیشتر