پرش به محتوا

گی دو موپاسان: تفاوت میان نسخه‌ها

جز
جز افزودن سریع رده "اهالی فرانسه|م" (با استفاده از رده ‌ساز)
خط ۱:
[[File: Maupassant 2.jpg |thumb|left|200px]]
'''انری رنه آلبر [[W :گی دو موپاسان|گی دو موپاسان]]''' (زادهٔ ۵ آگوست ۱۸۵۰-درگذشتهٔ ۶ ژوئیهٔ ۱۸۹۳) نویسنده فرانسوی است. او تحت تاثیرتأثیر [[ویکتور هوگو]] نخست اشعاری عاشقانه سرود. بعدها با لویی بویه و [[گوستاو فلوبر]] آشنا شد و همراه آنها به بررسی آثار [[بالزاک ]] پرداخت و پس از آن به شکل جدی به نویسندگی روی آورد.
 
== دارای منبع ==
* «انسان فرزند محیط و جامعه است که در آن نشو و نما و پرورش یافته است.»
*« «تنها یک چیز خوب در [[زندگی]] وجود دارد ،دارد، که آن هم [[عشق]] است.است؛ و چقدر در مورد آن دچار سوسوءتفاهم تفاهم می شویدمی‌شوید! با آن مثل یک رسم دینی جدی یا چیز قابل خریدی مثل یک لباس برخورد کرده و چقدر آنرا خراب می کنیدمی‌کنید
 
*« تنها یک چیز خوب در [[زندگی]] وجود دارد ، که آن هم [[عشق]] است. و چقدر در مورد آن دچار سو تفاهم می شوید! با آن مثل یک رسم دینی جدی یا چیز قابل خریدی مثل یک لباس برخورد کرده و چقدر آنرا خراب می کنید!»
<small>**"The Love of Long Ago"</small>
* «افراد سالمی که افکار بزرگ دارند هرگز نابغه حساب نمی شوند ،نمی‌شوند، در حالی که این صفت اعجاب آور با گشاده دستی گشاده‌دستی به مغزهایی که اغلب حقیر و اندکی [[دیوانه ]] اند نسبت داده می شوندمی‌شوند
 
*«افراد سالمی که افکار بزرگ دارند هرگز نابغه حساب نمی شوند ، در حالی که این صفت اعجاب آور با گشاده دستی به مغزهایی که اغلب حقیر و اندکی [[دیوانه ]]اند نسبت داده می شوند.»
<small>**"The Englishman of Etretat"</small>
* «[[عشق]] همیشه [[عشق]] است ،است، به جایی که ممکن است وارد می شودمی‌شود. قلبی که با نزدیک شدن شما بتپد، چشمی که با دور شدن شما [[گریه]] کند چیزهای خیلی کمیاب، خیلی شیرین ،شیرین، خیلی با ارزشی هستند که هرگز نباید تحقیر شوند.»
 
*«[[عشق]] همیشه [[عشق]] است ، به جایی که ممکن است وارد می شود. قلبی که با نزدیک شدن شما بتپد، چشمی که با دور شدن شما [[گریه]] کند چیزهای خیلی کمیاب، خیلی شیرین ، خیلی با ارزشی هستند که هرگز نباید تحقیر شوند.»
<small>**"Miss Harriet"</small>
*« «ما همیشه زیر بار رسوم قدیمی و نفرت انگیزنفرت‌انگیز اجداد وحشی ما ن [[زندگی]] می کنیممی‌کنیم
* « نظامی هانظامی‌ها بلای جان مردم دنیا هستند.»
*« «از آنجایی که دولت هادولت‌ها به خود حق می دهندمی‌دهند که مردمشان را بکشند ،بکشند، تعجب آور نیست اگر گاهی اوقات مردم هم به خود حق کشتن آنها را بدهند.»
*« «هر دولتی وظیفه دارد مثل کاپیتانی که از صدمه دیدن کشتی جلوگیری می کندمی‌کند مانع [[جنگ]] شود.»
 
<small>**"Sur l’eau 1888"</small>
*« ما همیشه زیر بار رسوم قدیمی و نفرت انگیز اجداد وحشی ما ن [[زندگی]] می کنیم .»
 
== پیوند به بیرون ==
*« نظامی ها بلای جان مردم دنیا هستند.»
 
*« از آنجایی که دولت ها به خود حق می دهند که مردمشان را بکشند ، تعجب آور نیست اگر گاهی اوقات مردم هم به خود حق کشتن آنها را بدهند.»
 
*« هر دولتی وظیفه دارد مثل کاپیتانی که از صدمه دیدن کشتی جلوگیری می کند مانع [[جنگ]] شود.»
 
<small>**"Sur l’eau 1888"</small>
== پیوند به بیرون==
{{ویکیپدیا}}
{{ناتمام}}