تفاوت میان نسخه‌های «ماهاتیر محمد»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۱٬۸۶۵ بایت اضافه‌شده ،  ۵ سال پیش
←‏گفتاوردها: ابرابزار
(←‏گفتاوردها: اصلاح نشانی وب)
(←‏گفتاوردها: ابرابزار)
* «اکنون وهابیت به مشکلی برای کشورهای جهان تبدیل شده است.»<ref>http://time.com/4363930/mahathir-mohamad-malaysia-najib-razak/</ref>
* «تروریسم و [[داعش]] ناشی از عملکرد غرب در کشورهای اسلامی است.»<ref>http://time.com/4363930/mahathir-mohamad-malaysia-najib-razak/</ref>
* «مشکل غرب این است که آنها به ریشه تروریسم در خاورمیانه توجه ندارند.قبلا قبلاً تروریسم وجود نداشت، اما غربی‌ها اسرائیل را به وجود آوردند و از تمام اعمال اسرائیل دفاع کردند. حتی وقتی اسرائیل مرتکب جنایت می شودمی‌شود آنها از آن دفاع می کنندمی‌کنند. هر زمان فلسطینی هافلسطینی‌ها و هواداران آنها بخواهند کاری بر ضد اسرائیل انجام دهند، نه تنها حمایتی از آنها نمی‌شود، بلکه ابزاری برای این کار ندارند. این شرایط باعث می شودمی‌شود آنها متوسل به اعمال نظامی شوند، تنها کاری که می‌توانند بکنند، چیزی که غربی هاغربی‌ها به آن [[تروریسم]] می گویندمی‌گویند.»<ref>http://time.com/4363930/mahathir-mohamad-malaysia-najib-razak/</ref>
* «امروز یک فرصت استثنایی برای رسانه‌های گروهی برای ایفای نقش برای نشر حقایق به‌وجود آمده است. رسانه‌ها می‌توانند حقیقت را بیان کرده، اذهان را روشن کنند و برای گسترش آنچه خوب است و طردِ آنچه بد است اقدام نمایند. .»
** سمینار بین‌المللی کوالا لامپور دربارة رسانه‌های گروهی، ۳۰ ژوئن ۲۰۰۰
* «رسانه‌ها دارای یک فرصتِ طلایی برای ساختن بهترین، عادلانه‌ترین و منصفانه‌ترین جهان هستند؛ فرصت بزرگی برای غنی‌سازی جهان، جوامع و افراد، فرصتی که باید مغتنم شمرده شود. .»
** سمینار بین‌المللی کوالا لامپور دربارة رسانه‌های گروهی، ۳۰ ژوئن ۲۰۰۰
* «امروز سوءتفاهم‌های زیادی در جهان وجود ندارد. سوءتفاهم‌ها از اطلاعات نادرست و ناتوانی برای کسبِ اطلاعات درست برآمده و رشد می‌کنند، به‌خاطر این سوءتفاهم‌ها کشورها، مردم، نژادها و پیروان مذاهب گوناگون از یکدیگر متنفر می‌شوند و با هم می‌جنگند. نشر اطلاعات درست می‌تواند به کاهش دشمنی و بدگمانی کمک کرده و گروه‌های گوناگون را متحد سازد. می‌تواند یک خانوادة بزرگ انسانی برای ایجاد جهانی بهتر به‌وجود بیاورد.»
** سمینار بین‌المللی کوالا لامپور دربارة رسانه‌های گروهی، ۳۰ ژوئن ۲۰۰۰
* «ما به جای استراتژی جایگزینی واردات، استراتژی توسعه صادرات را پی گرفتیم و اجازه دادیم خارجی‌ها با تکنولوژی خود، کشور ما را صنعتی کنند. در حالی که اگر خودمان می‌خواستیم هر یک از این تکنولوژی‌ها را بسازیم، ۳۰ تا ۴۰ سال طول می‌کشید.»
* «ایران یکی از پیشگامان تمدن بوده‌است که مالزی در مقایسه با آن هیچ است، اما ما توانستیم (با اندیشه درست) بسیار سریع پیشرفت کنیم.»
* «خوب، من معتقد هستم که ایران برای اطمینان از استقلال خود هر حقی دارد. ایران مردمانی خوب با دانش و مهارت‌های بالا دارد و این امر پایه‌ای برای توسعه ایران است. شرایط باید برای ایرانیان فراهم شود تا در تجارت، صنایع و تولید برتری خود را نشان دهند. ایران باید همیشه تلاش کند تا کمتر به خارج وابسته باشد تا اینکه بتواند از درون رشد کند و من فکر می‌کنم که شانس برای تحقق این امر البته به دور از بحران‌های سیاسی وجود دارد. اگر بحران سیاسی وجود داشته باشد توسعه کشور برای هر دولتی سخت خواهد بود اما اگر ثبات اقتصادی، منظورم ثبات سیاسی است وجود داشته باشد آنگاه ایران می‌تواند بر بحران‌های کنونی فائق آید و رشد کند.»
* «اگر مدیریت جاذبه‌های توریستی استان اصفهان در اختیار مالزی قرار گیرد، سالانه برابر با ارز آوری نفت برای ایران سودآور خواهد بود.»
* «بیش از صد آیه در قرآن دربارهدربارهٔ عدالت است اما به شیوه‌های آن اشاره نکرده‌است. ما این شیوه را برای اجرای عدالت انتخاب کردیم. اگر عدالت نباشد مهم این نیست که در چه راهی هستید. اگر عدالت هست مهم این نیست که از چه شیوه‌ای استفاده کرده‌اید.»
* «برای مبارزه با فساد اطمینان حاصل کنید که روند ساده و کوتاه است. مردم رشوه می‌دهند تا فرایند پیچیده را ساده کنند.»
* «ایران روش رویارویی با غرب را در پیش رو گرفته‌است. ما در مالزی اراده کردیم هرچه که خوب بود از شرق و غرب بگبریم. این سیاست در زمانی اتخاذ شد که کشورهای تازه استقلال یافته می‌خواستند از شر خارجیان راحت شوند و شرکتها را ملی نمایند، اما مالزی برعکس عمل کرد. این اصلی است غیرقابل گریز که ما باید با کشورهای دیگر و حتی با قدرتهای بزرگ در تعامل و ارتباط باشیم.»
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری