باراک اوباما: تفاوت بین نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
(←‏گفتاوردها: اصلاح سجاوندی، ابرابزار، اصلاح املا)
* "این حرف‌ها را جدی نمی‌گیرم، آنچه جدی می‌گیرم این حقیقت است که اگر ما در اعمال فشار بین‌المللی ثابت قدم و پیگیر باشیم، حکومت ایران، که حکومت بی خردی نیست و اوضاع جهان را به دقت زیر نظر دارد، به مرور زمان تحلیل‌های متفاوتی از این موضوع پیدا خواهند کرد که آیا دنبال کردن برنامه ساخت سلاح اتمی برایش مفید است یا خیر".<ref>س :در مقابل حملات شخصی محمود احمدی‌نژاد چه پاسخی دارید؟ در برنامه"صبح به خیر آمریکا</ref>[http://www.bbc.co.uk/go/wsy/pub/email/ft/-/persian/iran/2010/04/100409_l10_obama_ahmadinejad_reax.shtml بی‌بی‌سی ]
 
== دربارهٔ اوبامااو ==
[[پرونده:BarackObama2010 3.jpg|thumb|230px|اوباما نسبت به بوش، خوش‌تیپ‌تر و قیافه و پوست بهتری دارد. ''[[اسفندیار رحیم‌مشایی]]'']]
* «از این که توانستید آرای اکثریت شرکت‌کنندگان در انتخابات را به خود جلب کنید، تبریک می‌گویم... با ترجیح مصالح حقیقی مردم و انصاف و عدالت بر تقاضاهای سیری ناپذیر اقلیتی خودخواه و ناصالح، از فرصت خدمت، حداکثر استفاده را به‌عمل آورید و نام نیکی از خود به‌جای بگذارید.»
** ''[[محمود احمدی‌نژاد]]''، <small>۵ نوامبر ۲۰۰۸ برابر با ۱۵ آبان ۱۳۸۷''</small>
* «این آقا گفته است که می‌تواند ارتش ایران را نابود کند. قدیمی‌های ما این‌جور حرفها را «لاف در غریبی» می‌گفتند. لبتّهالبتّه ما از هیچ جنگی استقبال نمی‌کنیم، ما به هیچ جنگی مبادرت نمی‌کنیم و پیش‌دستی نمی‌کنیم، امّا اگر جنگی اینجا اتّفاق بیفتد، آن کسی که سرشکسته از جنگ خارج خواهد شد آمریکای متجاوز و جنایتکار است.»
* مردم اوباما را دوست داشتند و هنوز هم خیلی‌ها در دنیا هستند که او را دوست دارند. اوباما نسبت به بوش، خوش‌تیپ‌تر و قیافه و پوست بهتری دارد.
** ''[[اسفندیار رحیم‌مشایی]]''
* «این آقا گفته است که می‌تواند ارتش ایران را نابود کند. قدیمی‌های ما این‌جور حرفها را «لاف در غریبی» می‌گفتند. لبتّه ما از هیچ جنگی استقبال نمی‌کنیم، ما به هیچ جنگی مبادرت نمی‌کنیم و پیش‌دستی نمی‌کنیم، امّا اگر جنگی اینجا اتّفاق بیفتد، آن کسی که سرشکسته از جنگ خارج خواهد شد آمریکای متجاوز و جنایتکار است.»
** ''[[سید علی خامنه‌ای]]''<ref>http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=bayanat&id=13440</ref>
 
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری