زنان در ایران: تفاوت بین نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۱٬۸۵۸ بایت اضافه‌شده ،  ۵ سال پیش
←‏گفتاوردها: اصلاح نشانی وب، اصلاح ارقام، ابرابزار، اصلاح املا، اصلاح سجاوندی، اصلاح نویسه، اصلاح فاصلهٔ مجازی، اصلاح نویسه‌های عربی
(←‏گفتاوردها: ابرابزار)
(←‏گفتاوردها: اصلاح نشانی وب، اصلاح ارقام، ابرابزار، اصلاح املا، اصلاح سجاوندی، اصلاح نویسه، اصلاح فاصلهٔ مجازی، اصلاح نویسه‌های عربی)
* «ایجاد امنیت اخلاقی و اجتماعی با ایجاد دلهره در دل دختران، شایسته انقلاب اسلامی و ایران نیست.»
** ''[[حسن روحانی]]''<ref>http://rouhani.ir/event.php?event_id=40</ref>
* «زنان در انتخاب فعالیت و سرنوشت و همچنین پوشش خود با رعایت موازین آزادند؛ و تجربهٔ کنونی فعالیت‌های ضد رژیم شاه نشان داده است که زنان بیش از پیش آزادی خود را در پوششی که اسلام می‌گوید یافته‌‏اند.»
** ''[[روح‌الله خمینی]]''<ref>http://www.imam-khomeini.ir/fa/1005/صحیفه_امام_خمینی/جلد4/وضع_سلطنت</ref>
* «وظیفهٔ زن‌ها انسان‌‏سازی است. اگر زن‌های انسان‌‏ساز از ملت‌ها گرفته بشود، ملت‌ها شکست خواهند خورد. زن‌ها هستند که ملت‌ها را تقویت و شجاع می‌‏کنند... زن باید در سرنوشت خودش دخالت داشته باشد.»
** ''[[روح‌الله خمینی]]'' <small>۱۳/۱۲/۱۳۵۷، سخنرانی در قم، مدرسهٔ فیضیه، منبع:صحیفه امام خمینی، جلد ۶</small>
همان طوری که مرد باید از فساد اجتناب کند، زن هم باید از فساد اجتناب کند. زن‌ها نباید ملعبهٔ دست جوان‌های هرزه بشوند. زن‌ها نباید مقام خودشان را منحط کنند و خدای ناخواسته بَزَک کرده بیرون بیایند و در انظار مردم فاسد قرار بگیرند. زن‌ها باید انسان باشند و تقوا داشته باشند. زنها مقام آن‌ها کرامت دارند و اختیار دارند؛ همان طوری که مردها اختیار دارند.»
** ''[[روح‌الله خمینی]]'' <small>۱۳/۱۲/۱۳۵۷، سخنرانی در قم، مدرسهٔ فیضیه، منبع:صحیفه امام خمینی، جلد ۶</small>
* «اگر دولتی در کشورمان حاکم شود که انسان را شهروند ببیند و شهروند را اعم از [[زن]] و مرد یکسان مورد توجه قرار دهد و آنها را صاحب حق و حقوق قانونی بداند به زنان با دیدی متفاوت نگاه نمی‌کند. فراتر از اعداد مهم این است که در حوزه سیاست چه نگرشی به زنان حاکم است.»
** ''[[الهه کولایی]]''<ref>http://fararu.com/fa/news/25448/مشروح-مناظره-جمیله-کدیور-و-الهه-کولایی</ref>
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری