زنان در ایران: تفاوت بین نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۲٬۴۳۹ بایت اضافه‌شده ،  ۵ سال پیش
←‏گفتاوردها: ابرابزار
(←‏گفتاوردها: ابرابزار)
** ''[[علی ربیعی]]''<ref>http://www.mehrnews.com/news/2474582/دو-میلیون-زن-سرپرست-خانوار-داریم-برنامه-اشتغال-زنان</ref>
* «واقعیت اجتماعی زن ایرانی در مقایسه با ۳۰ سال گذشته دچار تغییرات اساسی و نهادی شده است... در صورتی که بخواهیم نقش زنان را در فرایند توسعه گسترش دهیم، باید شاهد رشد خوب حداقل ۵ درصدی در حیطه اشتغال زنان باشیم...نتظار ما از تشکل‌های کارگری زنان این است که به دنبال بنیان‌های زنان باشند و شرایط فعالیت‌های زنانه را به وجود آورند.»
** ''[[علی ربیعی]]'' <ref>http://afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=146340</ref>
* «ما نمی‌توانیم بگوییم که زنان وارد اشتغال نشوند، چراکه اموری در جامعه وجود دارد که باید توسط زنان انجام شود. حدود نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند که این جمعیت قابل توجه را زنان باید اداره کنند.»
** ''[[عبدالله جوادی آملی]]''<ref>http://www.mehrnews.com/news/1282392/نظر-آیت-الله-جوادی-آملی-در-مورد-اشتغال-زنان</ref>
** ''[[غلامعباس توسلی]]''<ref>http://www.ilna.ir/بخش-فرهنگ-هنر-6/285191-اجرای-تفکیک-جنسیتی-در-صداوسیما-آغاز-شد</ref>
* «مسائل زنان همیشه پرسروصدا بود. البته این را هم بگویم در مسائل زنان، آقایان اصولگرا و اصلاح‌طلب خیلی فرقی با هم ندارند. یعنی بسیاری از فعالان اصلاح‌طلب ما مثل اصولگرایان، نگاه بسته‌ای دارند. آنها نمی‌خواهند خانم‌ها در مدیریت‌ها نقش جدی داشته باشند و معتقد به حقوق برابر زنان و مردان نیستند.»
** ''[[فائزه هاشمی]]'' <ref>http://www.sharghdaily.ir/News/70654/زندگی-سیاسی-فائزه-از-مجلس-پنجم-تا-بازداشت-مهدی</ref>
* «موضوعات و مشکلات زنان بیشتر فرهنگی است و برای رفع آن نیاز به فرهنگ‌سازی دارد... انتشار روزنامه‌ای برای زنان که توانایی‌ها و پتانسیل و مشکلات را بیان کند، باعث می‌شود جامعه با این موضوعات آشنا شود. زنان را بشناسد، به‌تدریج آنها را باور کند و فرهنگ‌سازی انجام شود... بخشی از مشکلاتی که دربارهدربارهٔ زنان داریم، نابرابری قوانین است.»
** ''[[فائزه هاشمی]]'' <ref>http://www.sharghdaily.ir/News/70654/زندگی-سیاسی-فائزه-از-مجلس-پنجم-تا-بازداشت-مهدی</ref>
* «فمینیسم ظلمی مضاعف برزنان است. زن گرایی در غرب نه تنها حقی به زنان نداد بلکه انسانیت آنها را زیر سئوال برد. دراین نگرش زن چاره‌ای ندارد جز اینکه اسباب تمتع باشد. زن در این تفکر خسته است. به نظر من چرخ دنده‌های فمینیسم در حال له کردن زنان است».
** ''[[نفیسه فیاض‌بخش]]'' <small>روزنامه رسالت، شماره ۷۰۸۳ ۲۵/۶/۸۹، صفحه ۱۹ (بانو).</small>
* «فمینیسم در غرب موجب کاهش آمار افسردگی، خودکشی، اعتیاد و خشونت در زنان نشد بلکه آن را تشدید کرد. خاستگاه این تفکر، سکولاریسم، اگزیستانسیالیسم، امانیسم و دیدگاه‌هایی با محوریت لذت طلبی است. این تفکر در ایران جایگاهی نمی‌تواند داشته باشد و کسانی که در ایران از آن حمایت می‌کنند شناخت دقیقی از این تفکر انحرافی ندارند. تفاوت جهان بینی مردم ایران و غربیها مانع از رسوخ این نگرش در جامعه است. موج فمینیسم به ضرر نوع بشر بوده است و موجب تولد کودکان تک والد درغرب شده است».
** ''[[نفیسه فیاض‌بخش]]''<small>روزنامه رسالت، شماره ۷۰۸۳ ۲۵/۶/۸۹، صفحه ۱۹ (بانو).</small>
* «حضور بانوان در ورزشگاه و سایر مجامع حرمت ذاتی ندارد ولی چون شرایط فیزیکی و اخلاقی مطمئن و مناسب شأن و حریم بانوان ارجمند در ورزشگاه‌ها فراهم نیست، حضور آنان بصلاح آنان و جامعه نیست؛ زیرا ممکن است بانوان امنیت اخلاقی لازم را نداشته باشند و حریم آنها حفظ نشود به همین دلیل از حضور آنان از سوی متولیان مربوط ممانعت می‌شود... مشکل آن است که شرایط مساعد فرهنگی و فیزیکی برای حضور بانوان فراهم نیست.»
** ''[[علی‌اکبر رشاد]]''<ref>http://www.isna.ir/fa/news/94040602690/دیدگاه-های-رشاد-درباره-حضور-زنان-در-ورزشگاه</ref>
* «اگر می‌توانستیم ورزشگاه‌های مناسب بسازیم و یا ورزشگاه‌ها را به نحوی سامان‌دهی کنیم که بانوان با امنیت مناسب و حفظ حریم اخلاقی بتوانند تردد کنند، مشکلی نبود؛ ولی متأسفانه می‌بینیم در مواقعی که بین دو تیم مسابقه‌ای برگزار می‌شود برخی جوان‌های غیراخلاقی چه در داخل مکان‌های ورزشی و چه در خیابان‌ها به اموال عمومی و خصوصی آسیب می‌رسانند و رفتارها و گفتارهای غیراخلاقی از آنها سر می‌زند که در این صورت شایسته نیست بانوان در چنین فضایی حضور داشته باشند.»
** ''[[علی‌اکبر رشاد]]'' <ref>http://www.isna.ir/fa/news/94040602690/دیدگاه-های-رشاد-درباره-حضور-زنان-در-ورزشگاه</ref>
* «اکثریت [[مجلس ایران|مجلس شورای اسلامی]] دیدگاه و نگاه‌های غلط نسبت به حقوق زنان دارند که مغایر با اسلام و دیدگاه‌های حضرت امام (ره) است، با اینکه تعدادی از نمایندگان مجلس زن هستند، اما متأسفانه در جهت احقاق حقوق زنان بسیارضعیف عمل کرده و اقدام مثبت و قابل قبولی انجام نداده‌اند. البته دیدگاه اکثریت مجلس حاضر، همان دیدگاه دولت نهم و دهم است، بیشتر از این هم نمی‌توان انتظار داشت!»
** ''[[فاطمه راکعی]]''<ref>http://www.zananenoandish.com/index.php/fa/2014-06-05-09-22-31/item/667-فاطمه-راکعی-دولت-روحانی-نگاه-منطقی-به-حضور-زنان-در-عرصه-های-مختلف-دارد</ref>
* «اینکه در هزاره سوم هم زنان به عرصه‌های بالای مدیریتی راه پیدا نمی‌کنند، اتفاق بدی است که متأسفانه در کشور ما همچنان مشاهده می‌شود و باعث می‌شود تا جامعه نتواند از نیمی از پتانسیل خود استفاده کند.»
** ''[[فاطمه راکعی]]''<ref>http://www.zananenoandish.com/index.php/fa/2014-06-05-09-22-31/item/667-فاطمه-راکعی-دولت-روحانی-نگاه-منطقی-به-حضور-زنان-در-عرصه-های-مختلف-دارد</ref>
* «گروهی تندرو هستند که به همه مسایل نگاهی دور از منطق دارند و با تحلیل و تفسیر غلط از آنچه در دین اسلام آمده، دنبال اینند تا زنان را موجوداتی نثی ببینند و به همین دلیل به دولت فشارهای زیادی در این خصوص وارد می‌کنند. آنها شاید بتوانند از ورود بیشتر زنان به دولت جلوگیری کنند، اما این را در نظر داشته باشند که در نهایت این زنان هستند که به حق طبیعی خود خواهند رسید.»
** ''[[فاطمه راکعی]]''<ref>http://www.zananenoandish.com/index.php/fa/2014-06-05-09-22-31/item/667-فاطمه-راکعی-دولت-روحانی-نگاه-منطقی-به-حضور-زنان-در-عرصه-های-مختلف-دارد</ref>
------
* «از [[ناجا|نیروی انتظامی]] می‌خواهیم با بکارگیری نیروهای زن آموزش دیده در انظار و امکان عمومی به بانوان فاقد حجاب شرعی تذکر بدهد و زنانی که با پوشش غیرشرعی و نامناسب، عفت عمومی را جریحه‌دار می‌کنند ابتدا متعهد به شرکت در دوره‌های آموزشی و سپس محکوم به پرداخت جریمه نقدی از ۲ تا ۱۰ میلیون ریال کند.»
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری