لبنان: تفاوت میان نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۱٬۳۱۲ بایت اضافه‌شده ،  ۷ سال پیش
* «ما درصدد فراهم کردن شرایط همزیستی در لبنان و برقراری آزادی هستیم اما کسانی که قصد دارند روابط لبنان را با جهان عرب و [[دنیا]] مخدوش کنند به کشتار متوسل می‌شوند... ما از حق شهدای خودمان نمی‌گذریم و جنایتکاران نمی‌توانند با انتشار دروغ و فریبکاری به [[زندگی]] خود ادامه دهند، آنها به سوی نابودی می‌روند و ما تصمیم گرفته‌ایم که هرگز نترسیم و عقب نشینی نکینم، ما تصمیم گرفته‌ایم با آنان مقابله کنیم و به همراه ملت لبنان مقاومت دموکراتیک مسالمت آمیز را ادامه دهیم.»
** ''[[فؤاد سنیوره]]'' در مجلس لبنان، در مراسم تشییع جنازه «محمد شطح»، ۰۸/۱۰/۱۳۹۲،<ref>http://www.fuadsiniora.com/</ref>
* «[[ایران]] با سلاح وپول از [[حزب الله]] حمایت کرده است. این مسأله ای جدید نیست. هر کسی این را می داند. آنها می گویند: ‘می بینید، حزب الله تنها گروهی است که در مقابل [[اسرائیل]] ایستاده است و این بدان معنی است که ایران برای این کار حق دارد.’من ناخوداگاه به عزم حزب الله در مقاومت در مقابل اسرائیل احترام می گذارم اما به چه قیمتی؟ مردم به استقلال، آزادی و پیشرفت نیاز دارند. نباید گروهی مسلح جایگزین جامعه مدنی شود. من می بینم که مردم لبنان نه واقعا مستقل هستند و نه آزاد. در نتیجه سازماندهی حزب الله و تأمین تسلیحاتی و مالی آنها در مقابل فدا کردن آزادی، استقلال و پیشرفت مردم آنچنان نمی ارزد. اقتصاد دوران جنگ همه کشورهای ما را ویران می کند و وضعیت کنونی اقتصاد ایران نمونه آن است.»
** ''[[ابوالحسن بنی‌صدر]]''<ref>http://www.sharqparsi.com/2013/06/article3650</ref>
 
== منابع ==
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری