تفاوت میان نسخه‌های «اسرائیل»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۴۹۲ بایت اضافه‌شده ،  ۷ سال پیش
←‏گفتاوردها: ابرابزار
(←‏گفتاوردها: ابرابزار)
 
== گفتاوردها ==
* «بالاتر از همه، این کشور مال خود ماست. هیچ کس مجبور نیست صبح که بیدار شد نگران این باشد که همسایگانش در مورد او چه فکری می‌کنند. اینجا یهودی بودن مساله‌ایمسأله‌ای نیست.»
** ''[[گلدا مایر]]'' <small>در سی امین سال تاسیس اسرائیل، دراینتر نشنال هرالد تریبون (۱ می ۱۹۷۸)</small>
* «هر چیزی که ما می‌گوییم هیچ‌گاه شما غربی‌ها آن را باور ندارید. شما فقط به آن‌ها [ دولت اسرائیل ] گوش می‌دهید ... شما فقط آن‌ها را باور دارید و شما چیزی را که آن‌ها می‌گویند، پخش می‌کنید... شما حتّی فراموش می کنیدمی‌کنید که ما هیچ گاههیچ‌گاه ضد یهودی نبوده ایم ،نبوده‌ایم، بلکه ما ضد اسرائیلی هستیم. »
** ''[[یاسر عرفات]]'' <ref>همان، ص ۱۳۸</ref>
* «[[قدس]] با ارزش‌های معنوی و تاریخ مذهبی اش شاهدی برای آینده و دلیلی است بر حضور ابدی تمدن و ارزش‌های انسانی ما. عجیب نیست که در زیر آسمان [[قدس]] مشعل سه مذهب درخشیدن گرفت تا نورش بر بشریت پرتو افکن شود و بتواند رنج‌ها و امیدهای انسانی را منعکس نماید... اعراب فلسطینی که در سال ۱۹۴۸ به وسیله صهیونیست‌ها قلع و قمع نشدند نیز اکنون در موطن خود به شکل آواره زندگی می‌کنند. قوانین اسرائیل آن‌ها را شهروند درجه دو می‌بیند. نه - نه درجه سوم، زیرا یهودیان شرقی شهروندان درجه دوم محسوب می‌شوند. اعراب مزبور در معرض کلیه اشکال تبعیض نژادی، مصادره زمین و دارایی و تروریسم قرار داشته‌اند. قربانی کشتارهایی نظیر کفر قاسم بوده، از روستاهای خود اخراج شده و از حق بازگشت نیز محروم شده‌اند. چنان که بر ساکنان اکریت و کفر یوم گذشت.»
** ''[[یاسر عرفات]]'' ''سخنرانی در سازمان ملل (۱۹۷۴)''
* «چرا اسرائیل می‌تواند بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای داشته باشد و دیگران چنین حقی را ندارند؟ »
** ''[[مهاتیر محمد]]'' بدون منبع
* «دولت غاصبِ اسرائیل، از بدو تشکیل تا امروز - به عبارتی: در تمام طولِ تقریباً نیم قرنی که این غدّه سرطانی در پیکره اسلامی پیدا شده است - همیشه کارش را با ترور پیش برده و مظهر کامل تروریسم دولتی است. حتماً شنیده‌اید که اخیراً این دولت غاصب، در یک هجوم شبانه، چند فروند چرخبال و هواپیما، همراه با کماندو و اسلحه به لبنان فرستاد، تا روستایی را به محاصره درآورند و مردی را از خانه‌اش بربایند و به زندان منتقل کنند! آیا تروریسم دولتی از این واضحترواضح تر وجود دارد؟!».
** ''[[سید علی خامنه‌ای]]''<ref>http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=2720</ref>
* «پاکستان قبل از یافتن راه‌حلی برای مسالهمسألهٔ فلسطین طرحی برای برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل ندارد. موضع ما در مورد رابطه با اسرائیل کاملا روشن است. پس از حل مساله فلسطین ما اقدامات بیشتری در این زمینه انجام خواهیم داد، اما در شرایط کنونی هیچ طرحی برای روابط دیپلماتیک (با اسرائیل) نداریم.»
** ''[[شوکت عزیز]]''<ref>http://aftabnews.ir/fa/news/61146/شوکت-عزیز-حمله-به-ایران-مصیبت‌بار-است</ref>
* «اگر اسرائیل ما را به جنگ تهدید کند، ما این طور جواب می‌دهیم: منتظریم، پس شروع کنید.»
** ''[[جمال عبد الناصر]]'' ۲۴ مه ۱۹۶۷
* «چریکهایچریک‌های عرب که گاهی اوقات به خاک اسرائیل تجاوز می‌کنند نام این عمل را نباید تجاوز گذاشت زیرا این کشور متعلق به آنهاست و هر وجب از خاک اسرائیل ملک شخصی آنان به حساب می‌آید و صهیونیستها که بدون حق در فلسطین راه پیدا کرده‌اند غاصب به شمار می‌آیند.»
** ''[[جمال عبد الناصر]]'' ۲۴'' مه ۱۹۶۷''
* «فلسطینی‌ها حق دارند به اسرائیل حمله کنند زیرا می‌خواهند حقوقی را که از آنها غصب شده، پس بگیرند، اگر جنگ آزادی فلسطین تبدیل به جنگی همگانی در خاور میانه بشود ما برای مبارزه حاضر هستیم.»
** ''[[جمال عبد الناصر]]'' ''۲۴ مه ۱۹۶۷''
* «معتقدیم صلح بدون عدالت مثل هوای بدون اکسیژن است چون همان چیزی که در بین اسرائیل و فلسطین رخ داده چون در صلحی که تلاش می‌شود ایجاد شود عدالتی وجود ندارد، فقط شاهد آتش‌بس هستیم.»
** ''[[حبیب احمدزاده]]'' <ref>http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921204000945</ref>
* «مردم باید بدانند که آنچه که آمریکا با عنوان دموکراسی و انتخابات از آن در منطقه یاد می‌کند در ابتدا هدف آن حفظ مصالح اسرائیل است.»
** ''[[امیل لحود]]''<ref>http://isna.ir/fa/news/93012911898/امیل-لحود-خلاصی-از-مقاومت-همه-داستان-است</ref>
* «ما کشوری به نام ''[[اسرائیل]]'' نمی‌شناسیم و از آن به عنوان "رژیمِ اشغالگرِ قُدس" یاد می‌کنیم.»
** ''[[محمدرضا عارف]]''<ref>http://kermanshah.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=35006</ref>
* «اشغالگران فلسطین حتماً بدانند که باطل از بین رفتنی است و روزی خواهد رسید که آنها مجبور می‌شوند [[فلسطین|سرزمین فلسطین]] را به صاحبان اصلی آن برگردانند و تحویل دهند.»
** ''[[مصطفی محمدنجار]]''<ref>http://www.isna.ir/fa/news/92051105760/وزیر-کشور-اشغالگران-مجبورند-فلسطین-را-به</ref>
 
== منابع ==
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری