تفاوت میان نسخه‌های «ابوبکر»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۱٬۶۶۱ بایت اضافه‌شده ،  ۷ سال پیش
* «از سال ۶۲۲ تا ۶۳۲ ابوبکر مشاور ارشد محمد بود. جز این نقش‌های مهمی که وی ایفا کرد یکی حج گزاردن در مکه در سال ۶۳۱ و دیگری امامت (پیشنماز بودن) نماز در مکه، هنگام آخرین بیماری محمد .»
** ''[[ویلیام مونتگومری وات]]، در Encyclopedia Britannia, Vol. I, page 54, ۱۹۷۳''
**ابوبکر را امت انتخاب نکرد، بلکه چند تن از همدستانش مانند عمر بن خطاب و ابوعبیده جراح و دیگر کسانی که سودای خلافت و حکومت داشتند، در سقیفه بنی ساعده انتخاب نموده و در حالی که هنوز بدن شریف رسول خدا(ص) غسل و کفن نشده بود و اهل بیت عصمت و طهارت همچون مولای متقیان حضرت علی (ع) مشغول غسل و کفن آن حضرت بود، هواپرستان بی تعهد و بی ایمان در سرِ جانشینی پیامبر(ص) به نزاع برخاستند و سر انجام باند عمر و ابوبکر بر دیگران فایق آمده و این پیر سالخورده را که نسبت به احکام شریعت جهل مطلق داشت، به خلافت بر گزیدند و در ابتدا با تبلیغات و جو سازی و بعد با رعب و ارعاب از مردم بیعت گرفتند و به خانه حضرت فاطمه(س) که مخالفان ابو بکر در آن تحصن کرده بودند، یورش برده و درب خانه را سوزاندند و در این ماجرا حضرت زهرا(س) مضروب و مجروح و جنین وی به نام محسن سِقط گردید.
تمام داستان شروع خلافت همین است و بس. نه از رأی گیری خبری بود و نه از رفراندم! زور و نیرنگ و مرم فریبی بود و بس. خدای متعال همه جنایت کاران غصب خلافت را به عذاب الیم خود گرفتار خواهد نمود.
 
=== حدیث و روایت ===
کاربر ناشناس

منوی ناوبری