مهدی کروبی: تفاوت میان نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
بدون خلاصۀ ویرایش
بدون خلاصۀ ویرایش
بدون خلاصۀ ویرایش
'''[[W:مهدی کروبی|مهدی کروبی]]'''، (زادهٔ ۱۴ مهر ۱۳۱۶ در الیگودرز)، روحانی شیعه و سیاست‌مدار [[ایران|ایرانی]] و دبیرکل حزب اعتماد ملی است. او رئیس دو دوره مجلس شورای اسلامی ایران بود. مهدی کروبی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۴ بود، وی در دور دهم ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ هم از کاندیداهای جریان اصلاحات بودوتعدادآراءاوپس از آراء باطله بین 4 نفر پنجم شد که این موضوع برخلاف مطامع ایشان برای گرفتن کرسی ریاست جمهوری خیلی برایش گران تمام شد وازآنوباطرح تقلب وانتساب آن به نظام برآمده از مردم ازآن به بعد باتمام توان به مقابله با میزان ( رای ملت ) پرداخت وباعنادفراوان به مخالفت بانظامی برخاست که خود سالها از طریق همین نظام صاحب مناصب بزرگی چون ریاست مجلس وآن هم باهمین سازوکاری که درانتخابات ریاست جمهوری دهم ( رای مردم ) وجود داشت . این روحانی به تعبیر مردم آگاه که برای اقتدار ملی خود زحمات زیادی کشیده اند ، ازسران فتنه ای شد که خودهم امتدادآن را نمی دانست ومصداقی شد شبیه آیت اله منتظری ( که به لحاظ سادگی ودرنظر نگرفتن مصالح کشور درفروردین سال 68 از سوی امام خمینی بنیانگزارجمهوری اسلامی کنارگذاشته شد . )رفتار سیاسی کروبی پرازتناقضات آشکار است . ازسویی خودرا پیروامام خمینی می داند واز سویی بابزرگترین یادگار امام خمینی یعنی ولایت فقیه وجمهوری اسلامی که حفظ آن راازاهم واجبات می دانست به مقابله می پردازد . اودرهم سویی بادشمنان نشاندارجمهوری اسلامی نظیر نظام غاصب صهیونیستی وصدای بی بی سی وانگلیس که بیش از یک قرن دشمنی با مردم ایران رادرکارنامه خوددارد ، فروگذار نکرد اونشانی از عالمان دنیاپرست شد که دین خودرابه دنیا فروخت وان راهم بدست نیاورد . اوخودرادرمیان مردم وبامردم نمی خواست ودردهه هفتم عمرخویش همراه دشمنان امام خمینی ونظامی شد که حاصل خون صدهاهزارشهید است .
[[پرونده:Karubi in zanjan.jpg|thumb|مهدی کروبی]]
==منبع‌دار==
*«به جز یک نفر، بقیه کاره‌ای نیستند و در جاهای حساس، فقط شخص ایشان تصمیم گیری می‌کند» افزود: «ایشان برای قوه قضاییه تعیین تکلیف می‌کنند و درخواست اعدام بیشتر معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری را داشته، و با دادن مرخصی به زندانیان سیاسی نیز مخالفت می‌کنند.»
*دبیر شورای نگهبان «حتی حقوق بخش زیادی از مردم ایران را نادیده می‌گیرد و به جای مردم تصمیم می‌گیرد و با گستاخی می‌گوید، اصلا نیازی به حضور این اصلاح طلبان در انتخابات نیست، مردم به شما رای نمی‌دهند.»
*«این دو اشکال مهم داشت، اول اینکه اعضای شورای نگهبان خود منصوبین رهبر هستند و از طرفی اعضای خبرگان می‌خواهند رهبر را تعیین و بر عملکرد وی نظارت داشته باشند.» ( خبرگان راملت انتخاب می کنند وشورای نگهبان قبل از انتخابات صلاحیت آنان رابراساس قانون اساسی به عنوان وظیفه قانونی منطبق برهمان قانون اساسی بررسی می نماید . / اشکالات مطرح شده ازسوی کروبی دراصل اشکال به مردمی است که به قانون اساسی رای داده اند ونیز اشکال برامامی است که خودراپیرو اومی داند . نمونه های تناقض دررفتار کروبی بسیاراست وبابررسی نظراتش به خوبی مشهود است ونیازی به مطالعات گسترده هم ندارد . )
 
*"این خطا از کجا نشئت گرفته؟ از دولت، قوه قضاییه، مجلس یا زیرمجموعه تشکیلات رهبری؟
 
*«متاسفانه آقایان فکر کردند با امنیتی کردن جامعه و بستن روزنامه‌ها و زندان کردن دانشجویان و خبرنگاران و بازنشستگی احباری اساتید و زندانی کردن فعالین سیاسی و مدنی و حقوق بشر، و وارد کردن نظامیان به انتخابات و فضای سیاسی کشور می‌توانند مملکت را اداره کنند.»
*'''سرمایه‌ای چون آمریکا و اسرائیل به دست آورده‌اند تا اشتباهها را از توطئه آنها بدانند'''
==سه شنبه ۰۴ ژانویه ۲۰۱۱ - ۱۴ دی ۱۳۸۹==
*من از همین جا اعلام می‌کنم که بیدی نیستم که از این بادها بلرزم و کاملا از این دادگاه استقبال می‌کنم و برای همه مواضعم هم ادله محکمی دارم.
*با وجود هزینه‌های این حرکت، مانند بازداشت و محاکمه و برخوردهای تند با معترضان، یکی از نتایج این حرکت اعتراضی «بازنمایی روی دیگر سکه قدرت و حاکمیت در نظام اسلامی ایران بود، روی دیگر این سکه، بازتاب فساد و طغیانی است که امروز، متاثر از قدرت، در همه شئون حکومتی قابل رویت است.»
==بدون منبع==
 
کاربر ناشناس

منوی ناوبری