تفاوت میان نسخه‌های «محمد»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۱٬۳۹۹ بایت اضافه‌شده ،  ۴ سال پیش
* «صوفی آنست که دل او چون دل [[ابراهیم]] سلامت یافته بود از دوستی دنیا و بجای آرنده فرمان خدای بود و تسلیم او تسلیم [[اسمعیل]] و اندوه او اندوه [[داود]] و فقر او فقر [[عیسی]] و صبر او صبر [[ایوب]] و شوق او شوق [[موسی]] در وقت مناجات و اخلاص او اخلاص محمد ﷺ.»
** ''[[جنید بغدادی]]'' <sup>از تذکرة الأولیاء ، عطار نیشابوری ، بخش«ذکرِ جنید بغدادی»</sup>
* «باید بتوانیم با رجوع به منابع فکری و هویت ذهنی و فکری و شخصیت یک انسان برجسته، او را کشف کنیم و درک کنیم که اگر امروز بود چه می گفت و چه می کرد. این درباره اسلام و پیامبر اکرم (ص) نیز مطرح است. پیامبر (ص) الگوست و باید سرمشق باشد. طبعا ایشان در دوره ای زندگی کرده اند و ورای آن شخصیت فرازمینی خود و اتصالی که با عالم معنا داشته، به عنوان یک انسان متعالی سخنانی گفته و رفتاری داشته اند که در زمان خاص خود بوده و امروز باید بتوانیم با رجوع به عمق شخصیت ایشان، درک کنیم که اگر در این دوره بودند چه می کردند.»
** ''[[محمد خاتمی]]'' <span style="color:#a1a1a1;">۶ دسامبر ۲۰۱۴/ ۱۵ آذر ۱۳۹۴؛ «در بازدید از موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر» </span><ref>{{یادکرد وب |نشانی=http://www.khatami.ir/fa/news/1345.html|عنوان=امام موسی صدر الگویی است که امروز بیش از دیروز به او نیاز داریم|تاریخ=۱۵ آذر ۱۳۹۴
|اثر=وب‌سایت سید محمد خاتمی}}</ref>
 
=== شعر ===
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری