دین: تفاوت بین نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۲٬۲۷۳ بایت حذف‌شده ،  ۴ سال پیش
بدون خلاصه ویرایش
 
== الف ==
* «از طریق بسم الله الرحمن الرحیم می‌تواند همهٔ ادیان و فرهنگ‌ها و تمدن‌ها را به یکدیگر پیوند زد. بسم الله الرحمن الرحیم قادر است پیوند گاه همهٔ تمدن‌ها باشد. این رؤیای بزرگ و کامل است برای آیندهٔ تمدن‌های بشری.»
** ''[[ایلیا میم]]''
* «ازدواج تمدنها و پیوند ادیان امری حتمی است و این پیوند در ابعاد مختلف رخ داده و رخ می‌دهد. چگونگی این پیوند سرنوشت جهان را رقم خواهد زد.»
** ''[[ایلیا میم]]''
* «اراده‌ای هست که می‌خواهد اختلافات را در منطقه ما ریشه‌ای‌تر کند. به همین دلیل به اختلافات قومی و مذهبی عجیب دامن زده می‌شود و هر روز بیشتر برای ما احساس ترس ایجاد می‌کند.»
** ''[[محمد خاتمی]]''
 
== پ ==
* «پیوند تمدنها، ازدواج فرهنگها و نزدیکی ادیان، این تمدن جهان و اندیشه انسان جهانی است. هشت تمدن برای بشر تکثرگرا و تنوع طلب کنونی کافی نیست، پس تمدنهای بیشتری زاییده و ظاهر خواهند شد؛ بلکه شدهاند.»
** ''[[ایلیا میم]]''
 
== ت ==
* «تصور غلط وجود دارد و آن اینکه دین فضای گریه است در حالی که خدا آفرین می‌گوید کسی را عامل شادی مردم است و قاعده این است که خنده ارزش دارد.»
** [[محمدرضا زائری]]<ref>http://www.isna.ir/fa/news/93061006056/از-اینکه-دل-مردم-ایران-را-شاد-کردید-متشکرم</ref>
* «تعامل میان اسلام و یهود و مسیحیت می‌تواند بسیاری از مسائل جهان امروز را حل کند زیرا ریشه اکثر مسائل جهانی در اختلافات ایدئولوژیک است.»
** ''[[ایلیا میم]]''
* «تا کی ز خُم هوس شوی رنگارنگ// روزت شب [[اسلام]] و شبت شهر فرنگ// زین مذهب تردید به جایی نرسی// یا رومی روم باش یا زنگی زنگ»
** ''[[ادیب کرمانی]]''
* «عیسی به‌عنوان روشن‌بینی غیب‌گوی معرفی می‌شود که اگر در روزگار ما متولد می‌شد جایش گوشه دارالمجانین و تیمارستان‌ها بود.»
** ''[[فریدریش نیچه]]''
* «عده‌ای به سوی قله روان شدند، همه از یک جهت بالا نرفتند. بعضی از غرب کوه و بعضی از شرق کوه و بعضی از نقاط دیگر. اندکی از آنان به قله رسیدند و بسیاری در بالا رفتن تا دامنه‌ها و صخره‌ها موفق شدند. در آخر هر کس شرحی از صعود خود را بیان کرد. عجیب نیست که این شرح‌ها به هم شبیه‌اند. همه آنها به زبانهای مختلف دربارهٔ یک حقیقت گفتند. گرچه روش‌هایشان گاهی با یکدیگر متفاوت بود اما منظور همه صعود بود و به قله رسیدن؛ و این چنین، روایتهای گوناگونی از حقیقت و اسرار حق پدیدار شد که همه به هم شبیه‌اند.»
** ''[[ایلیا میم]]''
 
== غ ==
== ف ==
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری